KURUMSAL

HAKKIMIZDA

Günümüzde Türkiye’de konut pazarı çift haneli bir büyüme içinde.

Gerek yurtiçi merkezli, gerekse yurtdışı bağlantılı olarak; yeni inşaat/gayrimenkul geliştirme projeleri ve yapılandırma çalışmaları büyük bir hızla hayata geçiyor.

Bunun yanı sıra insanlar artık daha yaşanabilir, daha organik ve daha işlevsel alanlara ihtiyaç duyuyor. İnsanın doğayla olan bağını koparmadan yaşamını sürdürebileceği, mimari ve konumsal yenilikçilik sağlayan projeler üretmek gerekiyor.

Durak Yatırım Grup olarak kurduğumuz ilk şirket olan ve 30 yılı aşkın köklü deneyimiyle sektörüne yön veren büyük şirketler arasında yer alan Durak Tekstil ile “en ihtiyaç duyulan hizmeti, en iyi kaliteyle” sunmayı gelenek haline getirdik. Şimdi de Durak Plus Gayrimenkul A.Ş. önderliğinde inşaat sektörüne yeni bir soluk getiren, vizyoner bir proje olan Kalyon Marina Villalarını başarıyla tamamladık.

İnşaat sektörünün geneline baktığımızda; henüz keşfedilmemiş bir yaşam alanına imza atmak ve bunu gerçekleştirirken hep sahip olduğumuz ”insan ve doğa” odak noktamızı projenin temeline koymak en büyük farkımız ve artımız oldu. Bu minvalde, Durak Plus Gayrimenkul A.Ş.’nin markalı ilk gayrimenkul girişimi ve İstanbul’un tek marinalı villa projesi olan Kalyon Marina Villaları’nı hayata geçirmiş olmak, benim ve ekibim için büyük bir önem taşıyor.

Hali hazırda İstanbul'un çeşitli semtlerinde bulunan arsalarımızı da bu hedefler çerçevesinde değerlendireceğiz. Bu doğrultuda 2 adet gayrimenkul projemiz daha yola çıkmaya hazırlanıyor. Bu projelerin konut ve ticari alanı olan projeler olması planlanıyor. İnsan ve doğa odaklı vizyonumuz ışığında, yatırımlarımızdan birini de kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde değerlendireceğiz.

İnşaat sektörüne attığımız güçlü ve ses getiren adımlarımızın yanı sıra, tekstilden asla vazgeçmeyeceğiz ve yatırımlarımıza hızla devam edeceğiz. Her şeyden önce Durak Yatırım Grup olarak kurduğumuz ve başarı tohumlarını attığımız ilk şirket olan Durak Tekstil dolayısıyla, tekstil sektörüne olan tutkumuz ve vefa borcumuz hep devam edecek.
DURAK PLUS GAYRİMENKUL

İnşaat sektörüne artı bir değer, yeni bir vizyon katmak için kurulan Durak Plus Gayrimenkul, insana değer veren gayrimenkul projeleri geliştirme hedefiyle hareket ediyor.

İstanbul’un en prestijli projelerinden bir olan Kalyon Marina Villalarını hayata geçiren Durak Plus Gayrimenkul, inşaat sektöründe ses getirecek büyük hedeflerle yatırımlarını sürdürmeyi planlıyor.

Durak Yatırım Grubu’nun iş dünyasındaki köklü deneyimi ve gücüyle büyüyen Durak Plus Gayrimenkul’ün Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı genç iş adamı Fırat Muşlu yapıyor.
DURAK YATIRIM GRUP

Durak Yatırım Grup, inşaat ve gayrimenkul geliştirme, tekstil ve aksesuar ile eğitim sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Durak Yatırım Grup’un temelleri, 1983 yılında kurulan Durak Tekstil’e kadar uzanmaktadır.

Güneşli ve Batman’daki fabrikalarıyla üretim odaklı faaliyet gösteren Durak Tekstil, 30 yılı aşkın köklü deneyimiyle sektörüne yön veren şirketler arasında yer almaktadır.

İnşaat ve gayrimenkul geliştirme alanında; Durak Plus Gayrimenkul, Tekstil alanında; Durak Tekstil ve Giff Tekstil, Eğitim alanında; Dolmabahçe okulları ve Dolmabahçe Havacılık Okulu’nu bünyesinde barındıran Durak Yatırım Grup, faaliyet gösterdiği mevcut sektörlerde sağlıklı bir şekilde büyürken, yeni sektörlerde de yatırımlara hazırlanmaktadır.